Zalety i wady konta oszczędnościowego w banku

Konto oszczędnościowe to konto w banku, gdzie regularnie gromadzone są pieniądze z oprocentowaniem. Wtedy co miesiąc odpisywane są odsetki i zamiast trzymać pieniądze na koncie osobistym bez żadnego oprocentowania i zysku dla nas, warto generować nadwyżki. A nadwyżki finansowe najlepiej ulokować na rachunku oszczędnościowym. To naprawdę świetne rozwiązanie, ponieważ możesz część lub całość wypłacić i to w dowolnym momencie kiedy tego potrzebujesz.

Zakładanie konta oszczędnościowego

Samo założenie konta jest bardzo proste, możesz tego dokonać przez stronę internetową jak i w każdym oddziale banku. Umowa jest zawierana na czas nieokreślony i jest nam potrzebny tylko dowód tożsamości. Po podpisaniu wszelkich niezbędnych dokumentów, możesz dysponować swoim kontem oszczędnościowym i pozwala na elastyczne dysponowanie swoimi środkami. Wielką zaletą posiadania konta oszczędnościowego, jest świetną opcją dla osób, które nie posiadają nieregularne przychody. Co pozwoli to na wypłacenie w jednym miesiącu większej kwoty a w drugim już mniejszej.

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta oszczędnościowego?

Aby dokonać odpowiedniego wyboru najlepszego konta oszczędnościowego, warto przyjrzeć się kilkoma aspektami a mianowicie chodzi o jego użytkowanie.

1. Koszty prowadzenia takiego konta w banku, a mowa tu o kilku innych bankach, ponieważ każdy z nich ma inny koszt prowadzenia konta oszczędnościowego. Ważne są tutaj też obecne stopy procentowe – aktualną ich wysokość sprawdzimy na gospodarka24.pl.

2. Oprocentowanie, w tym przypadku warto dowiedzieć się czy będzie to stałe oprocentowanie czy zmienne. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ może znacznie wpłynąć na zyski pieniężne.

3.Kolejna rzecz na którą warto zwrócić uwagę, to wpłacanie i wypłacanie środków, czy nie ma do tego dodatkowych kosztów.

Jakie konto oszczędnościowe ma zalety?

  • zapewnia zyski już od pierwszych wpłat,
  • środkami na koncie możesz wypłacać i wpłacać kiedy chcesz,
  • założenie konta oszczędnościowego jest banalnie proste, możesz tego dokonać przez stronę internetową jak i w każdym oddziale bankowym.

Jak i każda rzecz ma zalety, to również ma i wady – jakie są wady?

  • niskie i zmienne oprocentowanie, jest nieco niższe niż przy lokacie,
  • bank pobiera dodatkowe opłaty za dokonywanie przelewów.

Jeśli chcesz regularnie oszczędzać  swoje pieniądze, warto założyć konto oszczędnościowe. Posiadanie takiego konta pozwala na dysponowanie swoimi zgromadzonymi środkami dysponować w każdej chwili, gdy tylko tego potrzebujesz.