Faktoring – czym jest i jak wykorzystasz go w swojej firmie?

Oto kilka porad dla osób, które zarządzają albo są właścicielami małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Zyskiwanie na dobrze zrobionych fakturach nie jest wcale takie trudne. Dobrze wykonana praca przez księgową przekłada się na dobre funkcjonowanie całej firmy. W papierach powinien być porządek, a wtedy wszystko jest dużo łatwiejsze.

Właściciele małych i mikroprzedsiębiorstw coraz częściej wymieniają wiadomości na temat faktoringu. Słowo to cieszy się niezwykłym uznaniem w biurach i korporacjach, jest niezwykle istotne dla biznesu w XXI wieku. Zatem czym jest faktoring? Wierzytelności potrzebują zarządzania, a faktoring jest narzędziem, które pomaga w składaniu finansowania faktur, monitorowania należności oraz weryfikacji kontrahentów.

W biznesie liczy się zysk i chyba nikt temu nie zaprzeczy. Dobrze wykonane faktury to takie, które w sposób jasny u konkretny wskazują gdzie leży problem z wypływającymi pieniędzmi. Czasami zdarza się, że kontrahent zapomni czegoś dodać albo odjąć, a księgowa, która zweryfikuje taką rzecz w fakturze może odzyskać kilka złotówek, które w skali roku przerodzą się na prawdziwe oszczędności.

Faktury również są sporządzane po to, abyś wiedział jak menedżer zarządza twoją firmą. Wówczas może zobaczyć, gdzie można uciąć zakupy, aby zyskać oszczędności finansowe. Finanse nie są tylko związane ze sprzedażą. Wszędzie możesz dojrzeć rzeczy, które wymagają naprawy. W późniejszym czasie to one wygenerują twój zysk finansowy.
Najprościej rzecz ujmując faktoring polega na wcześniejszej spłaci zaliczki z wystawionej kontrahentowi faktury, która podlega dłuższemu terminowy płatności. Faktoring sprawia, że masz gotówkę bez czekania na płatność faktury przez kontrahenta. Oznacza to, że faktoring finansuje nieopłacone należności.

W ten sposób sprawia, że Ty cieszysz się pieniędzmi, a osoby zajmujące się faktoringiem czekają nadal na spłatę faktury. Pozbywasz się też uciążliwego monitorowania spłacania faktur. W ten sposób zyskujesz dużo więcej czasu na prowadzenie swojego biznesu. Faktoring w biznesie naprawdę się opłaca. Szczególnie dla zarobionych po uszy przedsiębiorców.

1 thought on “Faktoring – czym jest i jak wykorzystasz go w swojej firmie?

  1. Pracuję w firmie, gdzie korzysta się z usług firm faktoringowych. Jest to duże ułatwienie, zapewnia płynność w sytuacji kiedy posiadamy wielu kontrahentów, którzy mają odległe terminy płatności (z reguły 60 albo 90 dni).

Comments are closed.