Fundusze inwestycyjne – co to jest i kto powinien skorzystać?

Obecny rynek obfituje w niezliczone ilości instrumentów finansowych, mających doprowadzić nas do poprawienia naszej sytuacji materialnej.

Jedną z najciekawszych propozycji są fundusze inwestycyjne. Dzięki nim nie potrzebujemy znacznej ilości gotówki na pojedynczą inwestycję, nasze pieniądze mogą pracować wspólnie z pieniędzmi innych klientów instytucji finansowej.

Fundusze inwestycyjne niewątpliwie niosą za sobą ryzyko niepowodzenia, jednak przy dużym doświadczeniu bankowców, takie ryzyko jest znacznie zminimalizowane. Natomiast w przeciwieństwie do lokat, obligacji skarbowych, czy innego rodzaju inwestycji kapitałowych, fundusze inwestycyjne dają możliwość wypracowania konkretnych zysków, a nie jedynie redukcji działania efektu inflacyjnego. Największe obawy związane z bezpieczeństwem inwestowanych pieniędzy możemy mieć w przypadku samodzielnego „grania” na giełdzie. Fundusze inwestycyjne zarządzane są przez ekspertów z towarzystw funduszy inwestycyjnych, którzy mają za sobą lata doświadczeń na rynkach finansowych całego świata.

Dziś najciekawsze z nich możemy znaleźć w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia, Rosja, Indie, czy Chiny. Fundusze inwestycyjne z krajów BRIC należą w tej chwili do najciekawszych propozycji na rynku.